Aihe: LEGOn VIP-jäsenyyden ja sivuston muutokset - 09/10/2019 13:48
Toimiiko teillä muilla VIP-asiakkailla Legon nettikaupan VIP-sivusto niin kuin on tarkoitus?
Itsellä edelleenkään ei päästä kirjautumaan sinne Rewards-sivuille lainkaan. Joko ilmoittaa ettei pysty kirjautumaan tai jää pyörimään koko päiväksi tyhjää (latausrengas pyörii, tyhjä sivu taustanaan).
Kokeiltu töissä ja kotona, Macilla ja PC:llä, sekä puhelimella. Ladattu läppärille kokonaan uusi selain jottei varmasti olisi evästeistä kiinni, sama juttu silti.
Elokuun alussa soitin Legon puhelinpalveluun, kaikki kuulemma siellä päässä kunnossa. Täytynee soittaa uudelleen - pitäis tilata tuotteita mutta kun pisteitä ei pääse käyttämään. Ja tokkopa kirjautuu uusienkaan ostosten pisteet, ehkä. Kivijalkakaupassa ostokset ja pisteiden keruu onnistui normaalisti elokuussa, joskaan pistesaldoa en ole luonnollisestikaan päässyt tarkistamaan.