Lainaus
LEGOJJAM
en sano tätä loukkaavasti mutta älä ole koko ajan pilkunviilaaja.
Sielähän lukee näin:
Kirjoita selviä viestejä. Takomo on koko Suomen LEGO harrastajille tarkoitettu foorumi (vaikkakin pääosin toiminnat on keskitetty hieman varttuneemmille harrastajille) ja siksi onkin tärkeää että kaikki harrastajat kirjoittavat selvää suomen kieltä kirjoituksissaan. Isot alkukirjaimet, välimerkit ja kappalejako ovat ehdottoman tärkeitä ja niitä tulisi käyttää.
Anna selkeä nimi keskusteluketjuille. Älä anna aloittamallesi ketjulle liian yleistä nimeä (esim. "Apua, osa puuttuu!?!?!" ) vaan tarkenna nimi, jotta kaikille on selvää mistä asiasta ketju on ennen kuin he edes aukaisevat ketjun ("Mistä löytäisin hiekan värisiä 1x2 palikoita?" ).
Kyseinen aihe:ÄLÄ TEE MINUA VIHAISEKSI!,ei ole välttämättä kaikille selvää.
Joku voi esimerkiksi luulla,että sinut ollaan saatu vihaiseksi täällä Palikkatakomossa,kun taas jotkut tietävät sen olevan legoanimaatio.
No...eiköhän se ole sinulle nyt selvää.
_____________________________________________________
HaIproductions - [
www.youtube.com]
Animaatioita vuodesta-2011.
Muokattu 2 kertaa. Muokattu viimeksi 29/07/2012 16:14.